Książeczka Zdrowia

Skąd się biorą zdrowi ludzie? to wyjątkowa książka dla tych, którzy chcą
zdrowo jeść, gotować wartościowe posiłki dla siebie i rodziny i robić mądrze
zakupy (nie za miliony).

Wesprzyj projekt

poradnik żywieniowy
pełen odpowiedzi na te pytania:

Kalkulator

Masz dość
liczenia kalorii?

Waga

Trzymanie diety
Cię wykańcza?

Talerz

Brakuje Ci pomysłów
na codzienne posiłki?

Mięso

Twój partner
chce jeść tylko mięso?

Warzywa

Dzieci nie cierpią
warzyw?

Co znajdziesz w tej książce?

Zacznijmy od tego, czego w niej NIE znajdziesz! “Skąd się biorą zdrowi ludzie” to nietypowy poradnik żywieniowy. Stworzony dla ludzi, którzy gubią się w gąszczu sprzecznych porad, wylewających się z internetu na każdym kroku. Dla ludzi, którzy mają dość tego, że kolejna dieta-cud nie działa. Dla tych, którzy cenią sobie konkretne wskazówki, a nie sztywno rozpisane jadłospisy.

Ta książka to:

  • kompendium wiedzy o tym, jak się odżywiać
  • proste zasady zdrowego odżywiania
  • triki, jak wdrożyć zdrowy styl życia

Sięgnij po nią, jeśli chcesz gotować i jeść zdrowo. Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo. Jeśli nie wiesz, jaka dieta jest najlepsza. Jeśli interesuje Cię zdrowe żywienie dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, jak komponować posiłki i po co jest piramida żywienia. Jeśli suplementy diety i ich reklamy sprawiają, że masz mętlik w głowie.

Dowiedz się, jak planować posiłki. Jak zrobić plan posiłków na cały tydzień, jak ułożyć zdrowe menu dla całej rodziny, jak tworzyć listę zakupów. Jak uwzględniać potrzeby żywieniowe dzieci i seniorów. Jaka dieta jest odpowiednia przy chorobach przewlekłych.

Poznaj zdrowe, właściwe nawyki żywieniowe. Wprowadź je w życie, dopasowując do tego, jak żyjesz na co dzień. Znajdź sposoby na niejadka i triki, jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw. Dowiedz się, co zrobić, kiedy dziecko nie chce jeść albo kiedy mąż je tylko mięso.

Jak schudnąć?

Rozwiejemy Twoje dietetyczne dylematy. Obalimy mity o jedzeniu. Podpowiemy, po czym poznać i jak wybrać dobrą dietę dla siebie. Jaka dieta jest dobra: bez tłuszczu, bezglutenowa, białkowa, owocowo-warzywna, wegańska? Które diety są niezdrowe? Czy można jeść owoce wieczorem? Ile posiłków dziennie jest najzdrowsze? Jakie produkty są zakazane na diecie?

Jak się odżywiać?

Nauczymy Cię, jak robić mądre zakupy. Powiemy, jak wybierać produkty w sklepie, jak czytać etykiety, czy każde e jest złe, które dodatki do żywności są szkodliwe, czy mrożonki mięso, owoce są zdrowe, które gatunki ryb są zdrowe, a które lepiej omijać. Dowiesz się, jakie są zdrowe zamienniki cukru i co jeść zamiast słodyczy. Dowiesz się, czym objawia się niedobór żelaza, jakie produkty są bogate w magnez i inne mikroelementy. Będziesz wiedzieć, kiedy sięgnąć po suplementy diety.

Nasz poradnik o zdrowym jedzeniu “Skąd się biorą zdrowi ludzie” pomoże Ci powoli, stopniowo zmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy.

W oparciu o rzetelną wiedzę opiszemy zdrowe nawyki, które łatwo wprowadzić w życie.
Dowiesz się, z jakich produktów korzystać i jakich unikać, ile jeść, żeby się najeść, jak najeść się na długo, jak i co jeść, żeby schudnąć bez efektu jojo, jak czytać składy, jak robić zakupy mądrze, jak planować posiłki, czemu dzieci nie lubią warzyw, jak przekonać męża do warzyw i zdrowego jedzenia.
I dużo, dużo więcej!

“Skąd się biorą zdrowi ludzie?” to książka, która pomoże ci powoli, stopniowo zmienić sposób odżywiania na zdrowszy. Podpowie także praktyczne sposoby na zdrowe odżywianie dla całej rodziny.

Dodatkowo w książce znajdą się 3 wyjątkowe wywiady:

  1. Wywiad z prof. dr hab. n. med. Ewą Stachowską “Wpływ diety na samopoczucie – o walce z depresją”.
  2. Wywiad z dr n. med. Karolina Skonieczną-Żydecką “Bakterie w naszych jelitach. Probiotykoterapia – kiedy wprowadzić?”
  3. Wywiad z dr n. med. Ewą Dąbrowską “Diety warzywno-owocowe, dla kogo?”

Chcieliśmy, by wywiady dotyczyły aktualnych tematów, które interesują wielu: jak walczyć z depresją dietą, jaka dieta przy depresji, jak dieta wpływa na depresję, czym są probiotyki, czy warto brać probiotyki, a jeśli tak, to czy naturalne, czy probiotyki są potrzebne i zdrowe, kiedy warto brać probiotyki, czy dieta warzywno-owocowa jest zdrowa, czy post Dąbrowskiej jest zdrowy, czy jest dla każdego, czy weganizm szkodzi, czy niejedzenie mięsa jest szkodliwe, czy weganie mają anemię lub niedobory.

O perfekcyjną poprawność opisanej przez nas wiedzy zadba grono doświadczonych specjalistów pod kierownictwem profesor Ewy Stachowskiej z Katedry Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Książkę uzupełniają sprawdzone, zdrowe przepisy polskich blogerów kulinarnych na pyszne zdrowe potrawy na śniadanie, obiad i kolację.

Pokażemy Ci, że zdrowe odżywianie nie jest drogie. Udowodnimy, że mądre zakupy mogą być łatwe. Podpowiemy sposoby na zdrowe i szybkie potrawy na śniadanie, obiad i kolację, na zdrowe lunche do pracy, pożywne przekąski na uczelnię, co jeść po treningu, a co przed treningiem, żeby mieć energię. Poznasz sposoby, by tradycyjna polska kuchnia była zdrowsza oraz triki, co zmienić w ulubionych daniach, żeby były zdrowsze.

Wydajemy praktyczny poradnik o zdrowym jedzeniu, który prosto i przystępnie propaguje zdrowe nawyki żywieniowe. Planowanie posiłków, różnorodna dieta, czytanie etykiet i składów, etyczne i zdrowe zakupy, najzdrowsze techniki gotowania, praktyczne porady, komponowanie menu, układanie jadłospisów, określanie zapotrzebowania kalorycznego i na składniki odżywcze.

Jeśli myślisz czasem „nienawidzę diety”, „chcę zdrowo schudnąć”, „chcę utrzymać wagę” albo „co zrobić, żeby nie przytyć i być zdrowym”, ta książka jest dla Ciebie.