Misja Stowarzyszenia Spożywo

Stowarzyszenie Spożywo powstało z myślą o połączeniu osób uczących się i pracujących w obszarach edukacji zdrowotnej. Naszym głównym celem jest tworzenie akademickiej społeczności osób aktywnych w tych tematach i wspólne tworzenie projektów edukacyjnych.

Media dostarczają nam zbyt wiele informacji, często sprzecznych, niesprawdzonych, a nawet przekłamanych. Napotykamy również treści sponsorowane przez producentów żywności i suplementów, które nie pokrywają się z aktualną wiedzą i badaniami. Przeciętny konsument nie wie, jak odżywiać się dobrze i co zrobić, aby wraz z całą rodziną żyć i odżywiać się zdrowo. Zbyt duża ilość sprzecznych informacji prowadzi do powstania złych nawyków, które odbijają się na zdrowiu. Chcemy działać jako organizacja wspierająca prewencyjne działania prozdrowotne. Tak, abyśmy współdziałali w otoczeniu zdrowych, aktywnych i sprawnych ludzi.

Chcemy dbać o społeczeństwo, szczególnie o dzieci i młode osoby. W okresie dojrzewania żywienie, aktywność i spokój psychiczny mają szczególne znaczenie. Dla tych osób w pierwszej kolejności chcemy organizować prelekcje, wykłady i spotkania. Żyjemy w środowisku ciągłego ryzyka: zanieczyszczenie środowiska, nieuczciwe praktyki, niska jakość jedzenia w sklepach, zalew żywnością przetworzoną, mylne informacje rozpowszechniane przez media czy wszędobylski stres mają destrukcyjny wpływ na nasze życie. Spożywo chce edukować ludzi za pomocą projektów edukacyjnych, magazynu online i fizycznych spotkań, na razie na terenie Krakowa.

Statystyki otyłości i chorób cywilizacyjnych są przerażające. Jesteśmy zalewani kiepskiej jakości jedzeniem, a weryfikacja produktów jest coraz trudniejsza. Chcemy zwrócić uwagę na standardy etykietowania w Polsce i UE, dopuszczanie żywności ryzykownej dla zdrowia, wszechobecność cukrów prostych. (Stay tuned! – niebawem o tym napiszemy)

Jeśli jesteś osobą chcącą poprawić swoje życie, nauczyć się właściwego podejścia do diety i zdrowego trybu życia – zapisz się na newsletter i śledź nasze artykuły.

Jeśli jesteś entuzjastą tematyki zdrowia, dietetykiem, trenerem, żywieniowcem – napisz do nas i pomóż nam zaszczepiać zdrowe nawyki w społeczeństwie.


Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu dietetycznych dylematów?

Od niedawna oferujemy konsultacje online, podczas których doświadczeni dietetycy, z którymi współpracujemy udzielają indywidualnych porad. Wyliczą zapotrzebowanie kaloryczne optymalne dla Twojego organizmu, w sposób przystępny przekażą Ci naukową wiedzę, polecą przydatne aplikacje i wyposażą Cię w materiały, które pomogą Ci w przyszłości stać się zdrowym człowiekiem i świadomym konsumentem.
Kliknij w poniższy obrazek, aby poznać szczegóły. Zapraszamy!

Poradnia dietetyczna online