Naturalnie, lokalnie i z krótkim składem! Sprawdzona żywność w Krakowie

Bronowicka Spiżarnia to jedyne w swoim rodzaju sklepy z żywnością ekologiczną i bez konserwantów w Krakowie. Dlaczego to miejsca wyjątkowe?

– Bo to sklepy, w których liczy się jakość i pewność zakupu – mówi Agnieszka Korn-Konik, założycielka Bronowickiej Spiżarni. – Wszystkie produkty pozyskujemy od sprawdzonych producentów, którzy dbają o najbardziej naturalny skład. Znajdziecie u nas również produkty lokalne, bezglutenowe i wegańskie. W sklepach pracują m. in. dietetyk i technologowie żywności. Z ich pomocą możecie przygotować idealne zestawy zakupowe. Liczy się też cena, bo nie sztuką jest znaleźć dobry produkt za wygórowaną stawkę.

Skąd wziął się taki pomysł?

Kilka lat temu u Agnieszki ujawniły się alergie pokarmowe, przez które jej dieta wywróciła się do góry nogami. Musiała uważnie przeglądać składy kupowanej przez nią żywności i z zaskoczeniem zauważyła, jak często jadamy bardzo kiepskie produkty, wypełnione niepotrzebnymi dodatkami. Dlatego właśnie postanowiła wraz z mężem założyć sklep z produktami ze sprawdzonym, naturalnym składem.

O całej historii możecie przeczytać na blogu Bronowickiej Spiżarni 

Jakie produkty znajdziemy w Bronowickiej Spiżarni?

Nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim codzienne i dobrej jakości. Wiele produktów dedykowanych osobom na specjalistycznych dietach (np. bezglutenowej) jest jednocześnie wypełnionych takimi dodatkami, które dyskwalifikują je pod względem składu. Ponadto, istnieje wiele produktów niedostępnych w dużych sieciach handlowych, a które do Bronowickiej Spiżarni sprowadzane są na indywidualne zamówienie (np. ekologiczne mięso, sery kozie i owcze, produkty wege z niewielkich manufaktur, np. sery toczone z nerkowców z rodzinnej firmy Wege Siostry czy nowości wegańskie od Mlecznych Braci). Z drugiej strony, są producenci żywności, którzy nie mają certyfikatu ekologicznego, a dbają o jakość swoich produktów. Tych producentów Agnieszka punktuje, umieszczając ich wyroby na sklepowej półce.

Do sklepu można zamówić również świeże warzywa i owoce od małopolskich rolników.

Miło nam też donieść, że Bronowicka Spiżarnia to jedno z miejsc, w którym można kupić mikrozioła Urbanika Farms:

Urbanika Farms. Elektroniczna farma w Krakowie

 

Szczegóły dotyczące oferty znajdziecie na Facebookowym fanpage’u oraz na stronie internetowej sklepu

Na stronie jest także blog, prowadzony we współpracy z dietetykami i technologami żywności ze Stowarzyszenia Spożywo.

Bardzo Dobry Chleb

O założeniach wypieków marki „Bardzo Dobry Chleb”, która należy do Bronowickiej Spiżarni jeszcze napiszemy, ale brak tego polecenia czyniłby artykuł niekompletnym. Chleby z tej kraftowej piekarni są pyszne, długo utrzymują świeżość i macie pewność, że są tworzone wyłącznie z naturalnych składników.

Więcej na:

https://www.facebook.com/BardzoDobryChleb/

Chleb można odebrać w sklepach Bronowicka Spiżarnia

 

Sklepy w Krakowie znajdują się w dwóch lokalizacjach:

  1. Fiszera 1
  2. Balicka 14A/5

 

Serdecznie polecamy!


Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu dietetycznych dylematów?

Od niedawna oferujemy konsultacje online, podczas których doświadczeni dietetycy, z którymi współpracujemy udzielają indywidualnych porad. Wyliczą zapotrzebowanie kaloryczne optymalne dla Twojego organizmu, w sposób przystępny przekażą Ci naukową wiedzę, polecą przydatne aplikacje i wyposażą Cię w materiały, które pomogą Ci w przyszłości stać się zdrowym człowiekiem i świadomym konsumentem.
Kliknij w poniższy obrazek, aby poznać szczegóły. Zapraszamy!

Poradnia dietetyczna online